Sosyal Medya

Instagram Etkileşim Saatleri 2021

Instagram post paylaşım saatleri

Instagram etkileşim saatleri ve post paylaşım saatlerinin sayfanız için oldukça önemli bir detay olduğunu biliyor muydunuz? Instagram gönderilerine gelen etkileşimler, paylaşım yapılan saatlere göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında takipçilerinizin en çok aktif olduğu dönemlerde yaptığınız paylaşımlar, etkileşim oranlarınızı günden güne yükseltecek, sayfanızın gelişimi büyük oranda artacaktır. Aynı şekilde 2022 yılında da bu duruma etki eden birçok veri bulunsa da, her sayfanın hedef kitlesi farklı olacağından dolayı, belirli bir saat söylememiz doğru olmaz.

Birçok kişi sektör sektör paylaşım saatleri paylaşıp, o saatlerde yapılan paylaşımların daha çok etkileşim alacağını söyler. Fakat bu durumu bu şekilde tanımlamak oldukça yanlıştır. Paylaştığınız içerikler, sayfanızın hedef kitlesini tetikler. Organik kitleye sahip sayfaların postlarına gelen beğeni sayısı da zamanla yükselecektir. Peki, Instagram’da için en iyi ve en çok etkileşim alacak paylaşım saatlerini yakalamak için neler yapmalısınız? Gelin biraz bundan bahsedelim.

Instagram Etkileşim Saatlerine Etki Eden En İyi Post Paylaşım Saatleri

Takipçilerinizin en çok hangi saatlerde aktif olduğunu biliyor muydunuz? Kullanıcıların aktif olduğu saatlerde yapılan post paylaşımları, en iyi etkileşim oranı için oldukça önemlidir. Peki, takipçi kitlenizin gün içerisinde verilerini alarak oluşturulmuş saat istatistiğini nasıl görebilirsiniz? Gelin biraz bundan bahsedelim.

Öncelikle bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için, en az 100 takipçiniz olması gerekmektedir. Instagram 100’ün altında takipçiniz olması durumunda verileri size sunamaz.

  • İlk olarak profilinize girip sağ yukarıdaki 3 çizgiden oluşan alandan istatistikler bölümüne girin.Instagram post etkileşim saatleri
  • Sonraki aşamada ise, toplam takipçi alanına gidin.
    Instagram hangi saatlerde paylaşım yapılmalı
  • Bu bölümün en altına indiğinizde en aktif zamanlar bölümü ile karşılaşacaksınız.

Saat ve gün olarak sıralanacak olan bu veriler, mevcut takipçilerinizin uygulamada en aktif olduğu saatlerin ve günlerin istatistiklerini sizlere sunmaktadır.
Instagram en verimli paylaşım saatleri

Mavi renklere tıkladığınızda, hangi saatte kaç kullanıcının aktif olduğunu görebilirsiniz. Örneğin yukarıda belirtilen bizim hesabımızın verilerine göre, Cumartesi günü saat 12:00, post paylaşım saatimiz için en uygun vakit olarak göze çarpıyor.

Öncelikle haftalık paylaşım sayınızı belirleyin. Sektörden sektöre değişkenlik gösteren paylaşım sayıları, aylık ortama 12-15 iken, bu durum satış yapan markalar için 30-40 lara kadar çıkmaktadır. Kurumsal markalar erken saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterirken, birçok marka ise kullanıcıların en çok yoğun olduğu 20:00-21.30 saatleri aralığında paylaşım yaparlar.

Instagram Post Paylaşımı Yapma Saatleri

Etkileşim saatleri görülme düzeyiyle eş orantılı olduğunda dolayı, yukarıda anlatılan detaylara özen gösterin. Öncelikli olarak günden güne Instagram istatistiklerine dayanarak kendi tablonuzu oluşturun. Birkaç denemeden sonra hangi saatlerde paylaşım yapmanın sizin için en iyi sonuçları verebileceğini belirleyebilirsiniz.

Post paylaşım saati, instagram etkileşim saatleri etki eden ve dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisidir. Bununla beraber çeşitli içerik ve tasarım kurallarına da uymaya özen gösterin. Instagram’da başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı kuralları 5 altın kural blogumuzda anlatmıştık. Dilerseniz bu yazımızdan da yararlanabilirsiniz.

Instagram’da hangi saatlerde paylaşım yapılmalı konusunda bilgilerimizi size anlattık. Post paylaşım saatleri içeriğimizi nasıl buldunuz? Sosyal medya ile ilgili güncel içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya hesabımızı ve web sitemizi ziyaret ederek, bloglarımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu