Sosyal Medya

Instagram Hikayelerine Beğeni Özelliği Geliyor!

Instagram Hikayeler İçin Beklenen Özelliği Alessendra Paluzzi Duyurdu!

Instagram,  şüphesiz günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından biri. Durum böyle olunca, kullanıcı deneyiminin konforluluğu, oldukça önemli bir rol oynamakta. Bundan dolayı Instagram, her geçen gün yenilik ve değişiklik güncellemeleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Hemen hemen bütün kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin storylerine çeşitli emojilerle reaksiyonlar gösterebiliyordu, fakat bundan farklı olarak beğeni yapılabilmesi için, ilk adımlar atıldı. Şuan henüz test aşamasında olan bu yenilik ise Instagram “Stories”, yani Instagram hikayeler bölümüne gelecek olan beğeni özelliği.

Instagram, 30 Ağustos’ta hikayelerdeki yukarı kaydır bölümünü tamamen kaldırmıştı. Bu özelliği, sadece belirli sayıda takipçisi olan kullanıcılar kullanabiliyordu. Bundan dolayı Instagram, yeni bir güncellemeye imza atarak, herkesin kullanabileceği Bağlantı Çıkartması özelliğini getirmişti. Bir sonraki güncellemesi ise, herkesin ilgi odağı olabilecek, hikayelerde beğeni özelliği.

Instagram, Reels özelliği ile beraber büyük bir yeniliğe imza atmıştı. Fakat, her ne kadar Instagram Reels özelliği oldukça popüler olsa da, Instagram hikayeler bölümü, halen en çok kullanılan özellikler arasında yer alıyor.

Instagramın post, IGTV, Reels gibi paylaşım alanlarında beğeni yapabilme özelliği olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. Kullanıcı deneyimine verdiği önem ile, şüphesiz en ilgili uygulamalardan biri olan Instagram, hikayeler kısmında da yenilikler getirmeyi unutmuyor.

Ünlü Geliştirici Alessandro Paluzzi, hikayelerdeki beğenilerin ise, hikayeleri görüntüleyenlerle aynı yerde görüntülenebileceğini belirtiyor.

 

Bununla beraber Paluzzi’nin bir diğer gönderisinde belirttiği detay ise, kullanıcıların hikayeler kısmından birçok kez beğeni yapabileceği. Aşağıdaki tweet’de gördüğünüz gibi, mesaj gönder butonunun sağ kısmında bulunan kalp kısmından, kullanıcılar diledikleri hikayeleri beğenebilecekler.

Henüz aktif olmayan ve hala geliştirildiği söylenen instagram hikaye beğeni özelliği beta sürümünün çıkış tarihi ise, halen belirsiz.

IGTV ve akış videoları Instagram videoda toplanıyor!

Instagram’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı son yeniliklerden biri ise, IGTV ve normal akış videolarının tek bir alanda toplandığı videolar bölümü. Instagram, bu özellik ile, kullanıcının paylaşmış olduğu tüm videoları tek bir alanda toplayabilmeyi amaçlıyor. Böylece kullanıcı, aradığı videolara çok daha rahat bir şekilde tek bir alandan ulaşabiliyor.

Peki sizler hikayelere gelen yenilikleri nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilir, dilerseniz diğer bloglarımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu